Olga Smile ma sposób na to, by każde spotkanie spędzać z przyjaciółmi a nie w kuchni - sposób ten wbrew pozorom jest bardzo prosty. Po pierwsze to kilka pewniaków jeśli chodzi o przepisy, po drugie to  podstawowe składniki zawsze obecne w lodówce i szafce, a po trzecie przepisy, które są łatwe i szybkie.

W książce znajdziemy:

  • zimne dania na spotkania - w 60minut,
  • ciepłe dania na spotkania - w 60 minut,
  • zupy i chłodniki - w60 minut,
  • dania - w 120minut,
  • ekspresowe drinki i koktajle,
  • poradnik ekspresowy Olgi Smile

"Nie stój przy garach, gdy goście za stołem" to podstawowa zasada przyświecająca autorce. Przecież lepiej posiedzieć i pośmiać się ze znajomymi niż spędzić ten czas przy garach!

olga smileolga smileolga smile

Wszystkie przepisy, które nam zaproponowano są bardzo eleganckie i apetyczne. Do każdego przepisu zdjęcie i krótki wstęp.

Książka bardzo ładnie wydana - twarda oprawa, duże fotografie, czytelne przepisy. Tak idealnie, że czasami wręcz sztucznie - jednak mam nadzieję, że to tylko wrażenie. Jedno jest pewne - zaskoczycie wszystkich gości! Do dzieła!

olga smileolga smileolga smile

Zimne dania w 60 minut - polecam Wam talarki cukiniowe z niespodzianką, foglie (to włoskie podpłomyki z mąki pszennej a w przepisie - czipsy chlebowe) z cebulką, owczym serem i tymiankiem oraz aromatyczne masełko pomidorowe.

Z ciepłych dań polecam: ostra i aromatyczna tarta serowa, wiosenne dolmades w liściach botwiny nadziewane ryżem, kandyzowanym imbirem i cebulką, tartaletki imprezowe intensywnie truskawkowe, jajeczne placuszki oraz mocno szałwiowe kuleczki drobiowe.

Jeśli chodzi o zupy to mój numer jeden to zupa marchwiowa z ziemniakami i imbirem.

Z zimnych dań w 120 minut wybieram imprezową roladę serową z dodatkami o włoskim rodowodzie oraz pasztet z winem.

Ciepłe dania w 120 minut to zielone tartaletki szpinakowe oraz zimowa zapiekanka chłopska (poszukajcie tutaj).

No i jeszcze cudne, kolorowe drinki!

olga smileolga smileolga smile

A na sam koniec poradnik ekspresowy Olgi Smile - czyli co warto mieć w spiżarce! I właśnie to jest bardzo fajne. Pod nazwami produktów mamy przysmaki, które możemy z nich przygotować. A i jeszcze propozycje menu!

Hmm... a minusy?  Minusów brak (przynajmniej jak dla mnie).

Ekspresowe dania i drinki na spotkania, Olga Smile, Muza 2011, twarda oprawa, 335 stron,

bobyy

Zapoznaj się z innymi recenzjami polskich książek kulinarnych