Ekspresy do kawy do niedawna wydawały się towarem niemal luksusowym. Obecnie stają się rzeczywistym udogodnieniem dla zabieganych osób. Nawet laicy, którzy bali się używać profesjonalnych ekspresów do kawy, z łatwością poradzą sobie z obsługa kapsułkowych ekspresów do kawy. Wystarczy wybrać ulubiony przez siebie smak, włożyć kapsułkę do - szufladki, wlać wodę i uruchomić start. Po chwili można cieszyć się ulubionym czarnym naparem.

 

Retro wygląd czy nowoczesna elegancja

Inną sprawą jest ich wygląd. Można przebierać w modelach, szukając ulubionego kształtu, koloru i gabarytów. Od ultra nowoczesnych srebrnych kolorów po wielobarwne, przypominające formą sprzęty z lat 60. XX wieku. Wybór kapsułkowego ekspresu do kawy można dostosować do stylu naszej kuchni i własnych upodobań. Ich wygląd to także ogrom funkcji, które ze sobą niosą.

 

Czysta przyjemność

Po trzecie kapsułki są dobre dla osób, które cenią sobie utrzymanie porządku i czystości w kuchni. Dzięki wydzielonym porcjom kawy ograniczono do minimum zabrudzenia związane z jej zaparzaniem. Niestety, zmielona kawa często się rozsypuje, a fusy po kawie trzeba oczyścić. W prawdzie istnieje możliwość ich ponownego wykorzystania na przykład jako domowy peeling do ciała, jednak nawet w takiej formie potrafi zabrudzić łazienkę. Stosując kapsułki problem mamy z głowy. Warto przypomnieć, że po wykorzystaniu kapsułek należy segregować je jako odpady z etykietą „metale i tworzywa sztuczne”.

Zalet używania kapsułkowych ekspresów kawowych jest więcej niż potencjalnych wad. Wszystko zależy od waszych potrzeb i kawowych gustów.