Detergenty ze spiżarni

Jabłka, cytryny, wyciąg z kokosa, jarzębina, zielona herbata… To nie lista zakupów w sklepie spożywczym. Ani przepis na orzeźwiający napój. To składniki wykorzystywane do produkcji ekologicznych środków czystości. Wyciąg z kokosa odpowiada za nabłyszczanie i spienianie. Ekstrakt z jarzębiny doskonale konserwuje. Kwas jabłkowy i cytrynowy usuwa osady mineralne z wody. Z buraka cukrowego powstaje wyciąg alkoholowy, który działa odtłuszczająco.  Pozostaje kwestia odpowiednich receptur i mamy detergent. Naturalny i skuteczny.

Na zdrowie

Coraz więcej osób ma ograniczoną tolerancję na tradycyjne środki czystości. Środki czystości pochodzenia naturalnego, jeżeli pozbawione są substancji niebezpiecznych dla zdrowia takich jak formaldehyd, eter glikolu, fosforany, kwas etylenodiaminotetraoctowy (EDTA) czy nitrylotrioctowy (NTA), minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Ważne jest również, aby zastosowane w produktach substancje były neutralne dla żywności i napojów, które miały kontakt z czyszczoną powierzchnią. Szczególnie, gdy mówimy o produktach użytych do czyszczenia sprzętu AGD, blatów kuchennych czy zlewozmywaków. W przypadku chemii gospodarczej drażniące mogą być również opary. Osoby uczulone powinny szukać produktów, których substancje zapachowe nie wywołują reakcji alergicznych. Można też iść krok dalej, czyli poddać środki czystości testom dermatologicznym stosowanym w przypadku kosmetyków. Pozwalają one stwierdzić, czy preparat nie powoduje zaczerwienienia skóry lub innych efektów niepożądanych.

Przyjazne dla środowiska

Po użyciu detergent trafia do środowiska w postaci ścieku. Ekologiczne środki czyszczące mają mniejszy wpływ na naturę niż tradycyjne. Zgodnie z obowiązującymi normami produkt możemy określić jako ekologiczny, jeżeli biodegradacji podlegają użyte w nim substancje powierzchniowo czynne. Możliwe jest również osiągnięcie całkowitej biodegradowalności wszystkich składników produktu. Jeżeli cała mieszanina, czyli wszystkie tworzące ją składniki całkowicie ulegają przetworzeniu przez bakterie w wodę czy dwutlenek węgla, mówimy o biodegradowalności w 100%.

Soluvert

Co wiemy o Ecolabel

To oficjalny certyfikat ustanowiony przez Komisję Europejską Unii Europejskiej. Daje gwarancję, że wybrany produkt spełnia najbardziej wymagające kryteria ekologiczne na każdym etapie: od wydobycia surowców, produkcji, pakowania, do eksploatacji i utylizacji. Ecolabel to jedyny oficjalny certyfikat tego rodzaju. Obecnie istnieje 50 kategorii produktów lub usług, w ramach których jest przyznawany.
W dziedzinie produktów gospodarstwa domowego jest to jedynie pięć grup towarowych :

 • płyny do mycia naczyń,
 • detergenty do tekstyliów,
 • detergenty do zmywarek,
 • uniwersalne środki czyszczące oraz środki do czyszczenia urządzeń sanitarnych
 • i produkty czyszczące (do rozcieńczenia lub do rozpuszczania, środki do czyszczenia okien, oraz produkty gotowe do użycia).

Przyznanie Europejskiego Oznakowania Ekologicznego Ecolabel gwarantuje wysoką skuteczność produktu i bezpieczeństwo jego użytkownika.

Soluvert – ekologiczne środki czystości dla Twojego domu

Wierzymy, że dom to oaza spokoju, miejsce gdzie naprawdę odpoczywamy, czujemy się dobrze i bezpiecznie. To miejsce, w którym nasze zdrowie, a przede wszystkim zdrowie naszych dzieci nie jest zagrożone. Dlatego właśnie produkty Soluvert zostały opracowane specjalnie tak, aby służyć Tobie i Twoim najbliższym. Pracując nad ich recepturą, zwracamy uwagę na to, aby działały w sposób optymalny na czyszczone powierzchnie, a jednocześnie były możliwie najbezpieczniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny.

Aktywne składniki pochodzenia naturalnego, bezpieczne dla Twojego zdrowia.

Żaden z aktywnych składników zastosowanych w naszych recepturach niej jest toksyczny lub niebezpieczny dla zdrowia.

Nasze produkty nie zawierają :

 • tormaldehydu
 • piżma syntetycznego
 • eteru glikolu
 • fosforanów
 • kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA)
 • kwasu nitrylotrioctowego (NTA)

Zastosowane przez nas aktywne składniki nie zwiększają ryzyka zachorowań, ponieważ receptury naszych produktów nie zawierają  substancji rakotwórczych ani substancji, które działają szkodliwie na płodność i rozrodczość.

Ograniczyliśmy również  obecność Lotnych Związków Organicznych: całkowita zawartość LZO poniżej 10%.

Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, którzy przestrzegają norm zawartości dostarczanych substancji.

Aktywne składniki naszych produktów mogą mieć kontakt z żywnością.

Zastosowane w naszych produktach substancje nie są toksyczne dla żywności i napojów, które miały kontakt z powierzchnią czyszczoną tymi środkami.

Produkty Soluvert mogą być więc bezpiecznie stosowane w kuchni, na blatach w zlewach.

Piękny zapach, który nie powoduje alergii.

Ryzyko wystąpienia alergii podczas stosowania produktów codziennego użytku, w tym środków czystości, stale rośnie. W laboratoriach Soluvert staramy się istotnie ograniczyć to zjawisko. Stworzyliśmy więc produkty nie zawierające alergenów*. Zawarte w nich niepowtarzalne składniki zapachowe otoczą Cię oryginalnym, wyrafinowanym zapachem, przywodzącym na myśl przyjemne chwile…

Testowane dermatologicznie receptury, które nie podrażniają skóry.

Produkty, które podczas stosowania pozostają w bezpośrednim kontakcie ze skórą, zostały poddane testom laboratoryjnym oceniającym ich toksyczność i bezpieczeństwo składników. Oczywiście, żaden z produktów Soluvert nie jest testowane na zwierzętach.

Więcej na: www.soluvert.pl

* zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów.

Płyn do naczyńŻel do naczyń

 • Czyści, odtłuszcza i nabłyszcza
 • Skoncentrowany
 • Testowany dermatologicznie

Zawiera wyciąg z buraków cukrowych i orzechów kokosowych (odtłuszczanie, nabłyszczanie) oraz z owoców jarzębiny (konserwant).   Specjalnie opracowana, bezpieczna formuła: nie zawiera alergenów*, a zawarte w niej aktywne substancje są łagodne dla skóry.

* zgodny z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów.

 

Skład:
niejonowe środki powierzchniowo czynne, amfoteryczne środki powierzchniowo czynne: <5%. Anionowe środki powierzchniowo czynne: 5%-15%. Substancje zapachowe. Kwas sorbinowy.

Jak być ekologicznym na co dzień?

Żeby umyć naczynia najdokładniej i równocześnie najoszczędniej, jeśli chodzi o zużycie wody i energii, skutecznie chroniąc przy tym środowisko naturalne należy je myć w kąpieli wodnej z zalecaną ilością żelu. Nigdy nie myj naczyń pod bieżącą wodą. Żel do naczyń Soluvert jest bardzo skoncentrowany – 1 opakowanie wystarcza na 100 użyć.

 

Płyn do mycia kuchniPłyn do mycia kuchni

 • Odtłuszcza i nabłyszcza bez polerowania
 • Do powierzchni mających kontakt z żywnością   
 • Testowany dermatologicznie


Ten produkt jest bezlitosny dla tłuszczów i osadu wapiennego. Dogłębnie czyści i nabłyszcza wszystkie powierzchnie w kuchni (blaty, zlewozmywaki, kuchenki, piekarniki, okapy…).

Specjalnie opracowana, bezpieczna formuła tego produktu umożliwia jego stosowanie na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Dlatego świetnie sprawdza się w kuchni, wszystko lśni i pięknie pachnie.
Zawiera wyciąg z buraków cukrowych (odtłuszczanie), z kwasów jabłkowych (odwapnianie)* oraz z owoców jarzębiny (konserwant).

*Uwaga: kwas niszczy osad wapniowy: nie stosować na marmurze oraz kamieniu wapiennym.

Skład:
Niejonowe środki powierzchniowo czynne <5%. Substancje zapachowe. Kwas sorbinowy.

Jak być ekologicznym na co dzień?

Prawidłowe stosowanie produktu pozwala na oszczędności i ograniczenie jego wpływu na środowisko naturalne.

 

 

Pasta do czyszczenia

Pasta do czyszczenia

 • Chroni przed osadami
 • Czyści, nabłyszcza i chroni wszystkie powierzchnie
 • Testowany dermatologicznie


Specjalnie opracowana formuła produktu skutecznie i bezpiecznie czyści, nabłyszcza i chroni wszystkie powierzchnie w domu (zawarte w niej substancje zapachowe nie zawierają alergenów*).
Ten produkt może być stosowany zarówno we wnętrzach: powierzchnie z metalu, inoksu, srebra, miedzi, złota, umywalki, wanny, baterie łazienkowe i kuchenne, felgi samochodowe, wnętrze piekarnika, płyty kuchenne tradycyjne lub witroceramiczne, kuchenki, meble laminowane, płytki… jak i na zewnątrz: meble ogrodowe z PCV, okna, rolety, grille…
Zawiera dwutlenek krzemu ( czyszczenie i nabłyszczanie), olejek palmowy (ochrona) oraz orzech kokosowy (efekt spienienia).

* Zgodny z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów.

Skład:
Anionowe środki powierzchniowo czynne <5%. Substancje zapachowe

Pochłaniacz zapachówPochłaniacz zapachów

 • Eliminuje nieprzyjemne zapachy
 • Na bazie zielonej herbaty
 • Nie zawiera alergenów*

Ten produkt powstał, żeby ułatwić ci życie Dzięki swej naturalnej formule może być bezpiecznie i często stosowany we wszystkich pomieszczeniach Twojego domu. W powietrzu rozniesie się piękny zapach zielonej herbaty. W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza pochłaniacz zapachów nie maskuje odoru innym zapachem, ale naprawdę go neutralizuje. Działa skutecznie na drażniące zapachy: kuchenne, papierosów, potu, zwierząt, butów…

Substancje aktywne pochodzenia naturalnego (nie zawiera konserwantów chemicznych oraz eteru glikolu), które ulegają biodegradacji maksymalnie w ciągu 28 dni. Opakowanie podlega recyklingowi. Soluvert znacząco ogranicza swoją ingerencję w środowisko naturalne.

* Zgodny z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów.

Skład:

Ten środek zawiera ekstrakt zielonej herbaty, który modyfikuje strukturę molekuł zapachu i na długo eliminuje nieprzyjemny odór.

Materiały promocyjne