Dynia na halloween to must have jesieni! Nawet jeśli nie obchodzimy halloween, taki palący się lampion wprowadzi do naszych wnętrz piękny klimat. Szczególnie, że nie musimy wycinać w nim wzorów imitujących straszne miny, można naciąć dynię  we wzory geometryczne lub próbować naciąć je w bardziej wymyślne kształty. A taki zapalony lampion postawiony na parapecie czy komodzie, ganku lub przydomowym murku sprawi, że nasze wnętrza i otoczenie staną się cieplejsze i bardziej klimatyczne a podwórze niebanalnie udekorowane.

 

Dynia na halloween - czego potrzebujemy?

Najważniejsza jest oczywiście odpowiednia dynia. W sklepach, targowiskach lub farmach dyń, można kupić specjalną odmianę tego warzywa – dynia halloween jest wysoka, ma mało miąższu i miękką skórkę, dzięki czemu łatwo wycinać w niej różne kształty. Wybierzmy taki okaz, który będzie też stabilnie stał – to gwarancja bezpieczeństwa, że dynia z zapaloną w środku świeczką nie przechyli się. Przeczytaj nasz artykuł o odmianach dyni.

Kolejnym ważnym elementem jest nóż. Musi być on ostry, dobry będzie nożyk z ząbkami – taki jak do chleba, tylko krótszy i z ostrym zakończeniem. Jeśli nie posiadamy noża z ząbkami, wybierzmy inny nóż z ostrym szpicem, dzięki czemu łatwiej się będzie w dynię wbić.

Odpowiedni wzór to element, który sprawi, że nasza dynia na halloween będzie niepowtarzalna. W internecie można znaleźć różne wzory i szablony do odrysowania na skórce dyni markerem. Potem wystarczy nacinać skórkę nożem w określonych miejscach, przebijając się przez cały miąższ, by powstały otwory.

Kiedy nasz lampion ma już wycięty kształt i gotowe otwory należy do środka wstawić źródło światła. Najbardziej bezpieczny będzie tealight, który nawet po wypaleniu nie będzie miał kontaktu z wnętrzem dyni, a mimo niewielkich rozmiarów będzie dawało mocne światło. Wystarczy wstawić go do środka dyni przez wycięty od góry otwór, zakryć go odcietym wierzchem i nasza dynia na halloween staje się piękną, świecącą dekoracją.