Dietetyczne lody dodatkowo jeszcze chłodzą! A to latem jest nam chyba nawet potrzebniejsze do szczęścia niż zgrabna figura. No ale skoro możemy mieć i to, i to – nie ma się nad czym zastanawiać. Chyba że nad tym, jak te dietetyczne lody zrobić. Ale o to zadbaliśmy już my!

 

Dietetyczne lody – przepisy

Najprostszym z możliwych przepisów na dietetyczne lody jest po prostu zmieszanie jogurtu z owocami i zamrożenie takiego miksu. Jogurt sam w sobie jest dostatecznie słodki, zmiksowany z owocami staje się jeszcze słodszy, a przy tym można eksperymentować ze smakami. Truskawki z jogurtem naturalnym, z jogurtem jagodowym albo waniliowym czy nawet brzoskwiniowym mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru. Tym samym znane od zawsze truskawki nagle smakują zupełnie inaczej – a lato to przecież czas urozmaiceń, prawda?

Albo np. miąższ z arbuza zmiksowany w blenderze z waniliowym serkiem homogenizowanym i zamrożony – czy może być coś bardziej orzeźwiającego? Dietetyczne lody to temat, w którym można sobie pozwolić na naprawdę ciekawe eksperymenty – bo nie grozi nam to zbędnymi kaloriami!

Dietetyczne lody – sorbet

Oczywiście najbardziej znane dietetyczne lody to sorbety, czyli osłodzona woda ze zmiksowanymi owocami podawana w formie zamrożonych kulek. Sorbet może przyjąć też postać tzw. lodów wodnych. Takie lody mrozimy po prostu na patykach, co zresztą łatwo można zrobić w domu – wystarczy kupić w sklepie silikonową formę do lodów z gotowymi patyczkami lub zaopatrzyć się w drewniane patyczki i wykorzystać kubeczki po jogurcie. Więcej o lodach na patyku znajdziesz w naszej galerii z przepisami na domowe lody na patyku.

Sorbety cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, w czym nie ma nic dziwnego. Te dietetyczne lody można przygotować w każdym chyba smaku, a sorbety cytrynowe i grejpfrutowe łagodzą pragnienie wywołane upałem. A jak będzie smakował sorbet z bazylią? Albo z kiwi? I jakie jeszcze smaki można stworzyć? Zobacz w przepisach naszych Użytkowników.

Lato i upały bywają uciążliwe, ale na szczęście dietetyczne lody pomogą nam je przetrwać. Słodka przekąska, która schłodzi i nie obciąży naszego systemu trawiennego, a więc pozwoli cieszyć nam się aktywnościami, na jakie możemy pozwolić sobie tylko latem (jak kąpiel w nagrzanym słońcem jeziorze) – czego chcieć więcej? Hm, na przykład truskawek, które są smakową kwintesencją lata.

Na szczęście truskawki i dietetyczne lody to świetne połączenie, a więcej o tym, jak wykorzystaj truskawki możecie przeczytać w naszej truskawkowej sekcji.