Książka wydawnictwa Weltbild "Ciasta bez pieczenia. Od A do Z" to zbiór pomysłów na to co można zrobić z tradycyjnym ciastem na zimno. Wtedy, kiedy ma się ochotę na sernik lub na tort, ale nie ma się ochoty na włączanie piekarnika - warto sięgnąć po tą pozycję kulinarną. Ciasto bez pieczenia uda się na pewno!

Przepisy w książce nie dość, że podane zostały alfabetycznie, to jeszcze z tyłu książki znajduje się indeks z podziałem przepisów na przepisy wykwintne, klasyczne, dla dzieci, z alkoholem, łatwe
i szybkie, dla gości i owocowe. Słowem każdy może znaleźć coś dla siebie.

Część przepisów bazuje na produktach częściowo już gotowych: gotowy biszkopt, gotowe ciasteczka czy wafle, które znacznie ułatwiają wykonanie, ale też zmuszają do dodatkowych zakupów.   

Przy każdym przepisie czytelnik może znaleźć zdjęcie wykonanego ciasta, które stanowi dodatkową inspirację. Zdjęcia są przyjemne dla oka i tak naprawdę to dzięki atrakcyjnym zdjęciom podejmuje się decyzję o tym co ma się ochotę przyrządzić.

Oprócz atrakcyjnych przepisów na ciasta z alkoholem, część książki poświęcona jest na przepisy dla dzieci opatrzone wesołymi zdjęciami, które mogą posłużyć jako inspiracja. 

Właściwie większość przepisów doskonale pasuje na ciepłe wiosenne dni, na lato lub cieplutką jesień, to jednak nie do końca. Jest też kilka przepisów na świąteczne łakocie. 

Ciekawością są przepisy na torty lodowe, na pewno warte wypróbowania.

Książka jest ciekawą alternatywą dla osób lubiących twarogowe ciasta bez pieczenia ze smakowitymi dodatkami w postaci orzechów, rodzynek, lodów, kawy czy czekolady. 

logo