Tęczowy serniczek na zimno

0 (0 ocen)

  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Choć jego przygotowanie wymaga trochę czasu, to smak rekompensuje te trudy

  • Dla 6 osób
  • Łatwy

Składniki:


  • - galaretka malinowa: 1.5 łyżki
    - mleko: 300 mililitrów
    - tłuszcz (masło lub dobra margaryna) (ok. 12 dag): 0.5 sztuki
    - budyń waniliowy: 1 sztuka
    - serek homogenizowany waniliowy (po 130 gram): 3 sztuki
    - galaretka agrestowa: 1 sztuka
    - galaretka cytrynowa: 1 sztuka
    - cukier puder: 1 łyżka
    - barwnik spożywczy niebieski (kilka kropli do zabarwienia): 1 sztuka
    - woda wrzątek (kilka szklanek): 1 sztuka
    - brzoskwinie z puszki,bez soku: 5 sztuk
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Desery

Tęczowy serniczek na zimno - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. W 1/2 szklanki wody rozpuszczamy 1,5 łyżki galaretki malinowej. 2 brzoskwinie kroimy w małą kostkę i układamy na dnie silikonowej foremki do babki. Zalewamy galaretką i odstawiamy do lodówki aż zastygnie.
  • 2. Zagotowujemy szklankę mleka, w pozostałym rozpuszczamy budyń. Dodajemy do gotującego się mleka. Studzimy, miksujemy z margaryną i cukrem pudrem. Masę nakładamy na malinową galaretkę. Wstawiamy do lodówki na 2 godziny.
  • 3. Zieloną galaretkę rozpuszczamy w szklance wrzącej wody. Połowę dodajemy do 2 serków homogenizowanych. Zabarwiamy na niebiesko odrobiną barwnika (można również od razu użyć niebieskiej galaretki). Serową masę wlewamy na warstwę kremu budyniowego, wkładamy do lodówki do czasu aż zastygnie. Do pozostałej galaretki dolewamy jeszcze 1/4 szklanki wody i dokładnie mieszamy. Zalewamy zastygniętą niebieską warstwę i wkładamy do lodówki.
  • 4. 2-3 brzoskwinie z puszki kroimy w kostkę. Żółtą galaretkę rozprowadzamy w 1 i 1/4 szklanki wrzącej wody. Połowę płynu mieszamy z pozostałym serkiem homogenizowanym i pokrojonymi brzoskwiniami. Serową masę wlewamy na zieloną galaretkę i wkładamy do lodówki. Gdy zastygnie, wlewamy pozostałą żółtą galaretkę i kolejny raz wkładamy do lodówki- tym razem na całą noc.
  • 5. Babkę wyciągamy z lodówki i formę zanurzamy na około 10 sekund we wrzątku (jeśli forma ma bardzo cienkie ścianki, czas ten należy skrócić, aby się nam galaretki nie rozpuściły), odwracamy na talerz i czekamy aż sernik się nam wysunie z formy. Masa budyniowa bardzo fajnie przełamuje smak serków i galaretki, niestety trochę utrudnia wyciągnięcie deseru z formy...
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Podobne przepisy

To może cię zainteresować