Leczo z dyni i cukinii

4.5 (174 ocen)

  • 3 godz.

Tę alternatywną wersję lecza ugotowałam po raz pierwszy na poprawiny po weselu moich przyjaciół, na którym byłam szefową kuchni.

  • 3 godz.

Składniki:

  • pół niedużej dyni (cała ważyła ok. 2 kg)
    2 cukinie
    1 marchewka
    5 dużych pieczarek
    1 duża cebula
    1 papryka pomarańczowa lub czerwona
    ok. 400 g chudej wołowiny bez kości
    olej
    sól
    papryka słodka
    pieprz czarny
    liść laurowy
    ziele angielskie
    czosnek granulowany
Wystaw ocenę:

4.5 (174 ocen)

Zobacz również:

Dania główne Leczo

Leczo z dyni i cukinii - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Mięso wołowe kroimy w niedużą kostkę i wrzucamy do garnka z gotującą się nieosoloną wodą (ok. 3 litry) z dodatkiem dwóch listków laurowych i trzech ziaren ziela angielskiego. Obieramy marchewkę, myjemy i kroimy w kostkę, a następnie wrzucamy do gotującego się mięsa.
  • 2. Cukinie myjemy i kroimy w plasterki (razem ze skórką) o szerokości ok. 5 mm. Układamy na talerzu warstwami oprószając każdą z warstw solą.
    Pieczarki myjemy i kroimy w poprzek na cienkie plastry, a następnie smażymy je na złoto-beżowy kolor na niedużej ilości oleju. Usmażone pieczarki wrzucamy do garnka z gotującą się wołowiną i marchewką.
  • 3. Dynię obieramy ze skórki, usuwamy gniazda nasienne i myjemy, a następnie kroimy w dużą kostkę. Cebulę kroimy w kostkę (ale niezbyt drobną). Paprykę kroimy w kostkę mniejszą niż dynię, ale większą od cebuli.
    Pokrojoną cukinię płuczemy na sicie pod bieżącą wodą w momencie, gdy zobaczymy, że wyszły z niej na wierzch plasterków krople wody (ta czynność usuwa z cukinii gorzkawy posmak).
    Wrzucamy do garnka z mięsem, marchewką i pieczarkami pokrojoną cebulę.
  • 4. Pokrojoną dynię, cukinię i paprykę wrzucamy do garnka w momencie gdy mięso będzie już miękkie (min. po 2 godzinach, a czasami dłużej). Solimy, dodajemy sporo mielonej papryki słodkiej oraz trochę czosnku granulowanego. Potem gotujemy ok. 20 minut. Warzywa powinny zacząć się trochę rozgotowywać, żeby płynna część potrawy była mętna.
    Oczywiście w czasie gotowania mięsa możemy dodawać wodę w miarę wygotowywania się jej z garnka, ale po przygotowaniu nie powinno być jej zbyt dużo. Mielonym czarnym pieprzem doprawiamy po ugotowaniu.

Porady

Jeśli ktoś nie lubi wołowiny lub chce potrawę ugotować bardzo szybko proponuję użyć fileta z kurczaka.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Cukinia Dynia Warzywa

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Podobne przepisy

To może cię zainteresować