anka1988
anka1988 | 2012-06-27T09:42:11+02:00

Pomysł na piątkowy obiad

hej. Tak sobie pomyślałam żebyśmy zamieszczały w tym miejscu pomysły na piątkowy bezmięsny obiad. Proste, szybkie i smaczne dania.

Idź do pierwszego wpisu |

Musisz się zalogować, żeby wziąć udział w dyskusji.

• anka1988

anka1988 | 2012-06-27T09:53:49+02:00

Ja polecam ugotowaną kaszę gryczaną polaną zeszkloną cebulką + ogórek kiszony ( lub małosolny).
    Można te danie urozmaicić:
    - marchew, pietruszkę korzeń pokroić na plastry
    - seler pokroić na słupki
    - kapustę białą poszatkować
    - wg uznania kalafior, brokuł, - różyczki, kukurydza z puszki
    Rozgrzać tłuszcz na patelni, wrzucić ulubione warzywa, smażyć.

Kaszę ułożyć na talerzu,na wierzch wyłożyć warzywa.

Proste i szybkie danie, jednakże jest jeden warunek trzeba przepadać na kaszą.

• Bunia

Bunia | 2012-06-28T09:03:25+02:00

Od lat uparłam się na to by w piątki na obiad była ryba ( i nie ma to nic wspólnego z postem , religią czy jak to tam kiedyś było ) - po prostu ryby są bardzo zdrowe - należy je jadać. Nie przepadam za byle jaką rybą typu mrożone coś tam ze sklepu ośiedlowego więc muszę się zmobilizować i po tą rybkę wybrać się do dobrego sklepu . Jak juz tam jestem to logicznym jest , że kupuję na 2-3 piątki na zapas różne gatunki - oporządzam i zamrażam osuszone ( czasem natarte ziołami -przygotowane do pieczenia ). A potem w piatek już nie muszę myśleć - wyciągam rybkę i mam obiadek .A dzięki wyprawie na rybne łowy udaje mi się kupić różne nowinki .
    Z reguły robię też jeden dzień w tygodniu - warzywny ( np kalafior z ziemniakami , fasolka szparagowa itp ) i drugi jarski tzn - jakieś jajka , placki , racuchy , nalesniki, kasze z sosami nie miesnymi ( np pilaw , kasza z sosem grzybowym , ).

• anka1988

anka1988 | 2012-06-29T12:15:21+02:00

Musze przyznać że bardzo urozmaicone są Buniu twoje piątkowe obiadki, ja również się staram ale u mnie jest taki problem że każdy czegoś nie lubi i muszę później dla każdego z osobna coś innego gotować, także u mnie pt bardzo często królują jajka pod różną postacią np.gotowane a następnie polane sosem musztardowym, lub sadzone, innym są podobnie jak u Ciebie ryby, dobrze przyrządzone ą pyszne, do tego suróweczka i młode ziemniaczki. Pycha

• anka1988

anka1988 | 2012-07-05T23:00:11+02:00

Ja jutro serwuje na obiad zupkę pomidorową z ryżem, a na drugie ziemniaczki, sałata zielona ze śmietaną ( z własnego ogródka:) i jajko sadzone.
    Na takie upały taki obiad to orzeźwienie:)

• czarrna

czarrna | 2012-07-06T08:32:53+02:00

Ani w moim rodzinnym domu, ani u mnie obecnie w piątki się nie pości, jednak gdy wynajmowałam mieszkanie u pewnej Starszej Pani poznałam takie piątkowe smaki jak śledzie z cebulką w śmietanie z gotowanymi ziemniaczkami lub ziemniaki ze szpinakiem i jajkiem sadzonym, pierwszy raz w życiu się z takimi rzeczami spotkałam i muszę powiedzieć, że były rewelacyjne. W ogóle byłam pod wrażeniem tego, co 80-letnia Babcia może wyczarować w kuchni.

• RedakcjaPP

RedakcjaPP | 2012-07-06T10:14:48+02:00

W piatki mięsa nie jem, ale to żaden post, bo czasem robię łososia lub halibuta, więc umartwianiem tego nazwać chyba nie można. Ale zdarzają mi się ziemnaki z jajkiem.
    Ja dzisiaj będę miała szczawiową.
    Basia

• Netka

Netka | 2012-07-06T10:25:42+02:00

U nas w piątek najczęściej jest ryba albo jakieś kluski typu kopytka,pierogi leniwe albo ruskie:)

• Konto nieaktywne

Konto nieaktywne | 2012-07-08T14:23:50+02:00

Witam, u nas w piątki jada się ryby , kotlety z kaszy i sera, kotlety warzywne z sosem grzybowym, młode ziemniaczki z kefirek i koperkiem, makaron z tuńczykiem

• RedakcjaPP

RedakcjaPP | 2012-08-24T08:37:55+02:00

Dziś na FB http://www.facebook.com/przyslijprzepis# tematem jest piątkowy obiad. Jeśli macie jakieś propozycje na bezmięsny posiłek, wklejajcie tam linki :-).
    Basia

• peggi

peggi | 2012-08-24T09:30:26+02:00

Proponuję pierogi z jabłkami :)

• z 4
Odpowiedz

Przeszukaj forum

wyczyść kryteria wyszukiwania

Najnowsze dyskusje

Rozwiązujemy problemy!

RedakcjaPP
Jestem tu, aby Ci pomagać!
Jeśli masz jakiś kłopot związany z funkcjonowaniem systemu lub chcesz o coś zapytać, napisz do mnie, rozwiążę Twój problem.
Wyślij nową wiadomość