Magdalena_Z
Magdalena_Z | 2013-06-03T19:56:30+02:00

MOLE SPOŻYWCZE I INNE SZKODNIKI !!!!!!!!!!!!!!!

Ratunku.. Jakie macie sposoby na pozbycie się tych obrzydliwych potworów? ;/

Idź do pierwszego wpisu |

Musisz się zalogować, żeby wziąć udział w dyskusji.

• Magdalena_Z

Magdalena_Z | 2013-06-15T12:42:56+02:00

Ja w ostatnich dwóch dniach poświęciłam się ,, przetrzepywaniu,, kuchni, szorowaniu szafek itp... Wywaliłam wszystko co podejrzane nie żałując zupełnie. Wszystkie szafki wylałam octem i zobaczymy... Mam zamiar jeszcze kupić lepy.

A to co zostało dobre - powsypywałam w słoiki i zakręcałam metalową p[okrywką. Rzeczy typu kasza manna, płatki owsiane czy ryż...

• Trojszyk

Trojszyk | 2013-07-01T16:30:50+02:00

Mole spożywcze (Omacnice spichrzanki) to bardzo uporczywe szkodniki spożywcze. Przynoszone są przez nas najczęściej ze sklepów w zakupionych produktach. Najchętniej żerują w artykułach mączno – zbożowych, takich jak makaron lub mąka. Poza tym może je znaleźć: w herbacie, ziołach, lekach, suszonych owocach, orzechach czy w czekoladzie. Ich gąsienice potrafią przegryźć opakowania z folii polietylenowej o grubości 0,7 mm. Dlatego ważne jest, aby podczas zakupów zwracać uwagę na wszelkie wklęśnięcia, wypuklenia czy podejrzanie wyglądające szpary w opakowaniach.

Jeżeli zaś chodzi o pozbycie się ich z domu, pierwszym krokiem jest dokładne sprawdzenie wszelkich suchych produktów spożywczych. Jeśli nie są zainfekowane przez mole można je przesypać do słoików lub plastikowych pojemników. Artykuły, które zostały zaatakowane przez omacnice trzeba jak najszybciej wyrzucić (dobrze jest je od razu wynieść do kosza na zewnątrz), zaś te, których nie jesteśmy pewni umieścić w temperaturze -18C na 6 dni. Wszystkie szafki należy dokładnie umyć, najlepiej wodą z domieszką octu. Raz na jakiś czas zalecam także rozłożyć pułapki lepowe na mole, można je nabyć w sklepach chemicznych lub choćby w supermarketach.

Pozdrawiam,
    Prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, Katedra Entomologii SGGW

• Magdalena_Z

Magdalena_Z | 2013-07-01T20:43:14+02:00

Koszmar.... u mnie mole nadal są. Łapią się na lepy cały czas. Już nie mam siły... Wszystkie kasze włożyłam do zamrażarki.....

• z 3

Przeszukaj forum

wyczyść kryteria wyszukiwania

Najnowsze dyskusje

Rozwiązujemy problemy!

RedakcjaPP
Jestem tu, aby Ci pomagać!
Jeśli masz jakiś kłopot związany z funkcjonowaniem systemu lub chcesz o coś zapytać, napisz do mnie, rozwiążę Twój problem.
Wyślij nową wiadomość